AMERİKA BASKETBOL YAZ KAMPI - Grupbilet.com.tr
AMERİKA BASKETBOL YAZ KAMPI..

AMERİKA BASKETBOL YAZ KAMPI

Eğitim Etkinlikleri

KAMP MERKEZİ : IMPACTBASKETBALL (www.impactbasketball.com )
Impactbasketball Kampları dünyanın en iyi özel basketbol antrenman ve yaz basketbol kampları arasında gösterilmektedir. Las Vegas, Los Angeles ve Florida olmak üzere 3 şubesi bulunan Impactbasketball’un Las Vegas şubesi NBA ve NCAA oyuncuları tarafından tercih edilmektedir.
Amerika’ da her yaz NBA takımlarının ve kolejlerin düzenlemiş olduğu bir çok yaz basketbol kampı yapılmaktadır, ancak bu kamplar genellikle turizm amaçlı olup, basit basketbol becerilerinin öğretildiği, sosyal amaçlı kamplardır. Impactbasketball ise profesyonel basketbola adım atmak isteyen ya da profesyonel oyuncular tarafından tercih edilen bir kamp merkezidir.
Kampa katılan oyuncular NBA ve NCAA oyuncuları ile birlikte aynı sahada beraber antrenman yapacaklardır.

KONAKLAMA :
NBA oyuncularının kamp yapmak için Vegas’ı seçmelerinin nedeni dünyanın en iyi otel, show ve eğlence aktivitelerinin bu şehirde bulunması. Strip Bulvarında bulunan oteller genellikle Kumarhane konseptinde ve çok hareketli, bu nedenden dolayı şehrin içinde otel seçilirken kumarhane konsepti olmayan, basketbol kampı için daha uygun otelleri seçmekteyiz. Şehrin biraz daha uzağında ise oteller daha sakin olduğu için bu konseptte oteller de seçilebilmekte.

Las vegas :
Vegas tüm dünyanın eğlence başkenti olmuş bir şehir. Dünyaca ünlü sanatçı ve showlarının bulunduğu şehir görsel olarak ta inanılmaz. Özgürlük Anıtından Piramitlere, Eyfel Kulesinden Excalibur Şatosuna kadar tüm dünyanın harika yapıtlarını görebileceğiniz bir şehir.
Yapılabilecek Aktiviteler ve Bazı Ünlü Showlar
 Fountains of Bellagio’daki su gösterisi
 Stratosfer’de Roller Coaster
 Grand Canyon turu
 Helikopter ile gece Vegas gezisi
 David Copperfield sihirbazlık gösterisi
 Michael Jackson Show

Los angeles & Universal studio hollywood :
Basketboldan daha eğlenceli bir şeyin olmadığına inanların yanıldığı yer, “Universal Studio Hollywood”. Eğlence, teknoloji ve filmlerin bir araya geldiği inanılmaz bir eğlence şehri.
Las Vegas’tan özel araçlarla 3-4 saatlik bir yolculuk sonucunda Los Angeles’a geliyoruz. Sabah 10:00 da başladığımız Universal Studio turu akşam saat 18:00a kadar devam ediyor. Akşam yemeği için ünlü Hollywood Bulvarı.

Los Angeles Lakers staples center
Los Angeles Lakers ve LA Clippers’ın maçlarını oynadığı Staples Center görme fırsatı.

Long beach & Hollywood Bulvarı
Dünyaca ünlü birçok filme konu olmuş Long Beach’te, sabah denize girdikten sonra Los Angeles şehir turu ve Hollywood Bulvarı.

VİZE İŞLEMLERİ
 Vize işlemleri anlaşmalı olduğumuz firma tarafından yapılmaktadır. İsteyen sporcular vize işlemlerini kendi firmaları ile yapabilirler.
 Amerika’dan davetiye geldiği için vize alma konusunda herhangi bir sorun çıkmamaktadır.

UÇUŞ BİLGİLERİ VE UÇAK BİLETİ
 Las Vegas’a direk uçuş olmadı için uçuşlar genelde İngiltere üzerinden sağlanmakta.
 Toplam uçuş süresi 16-22 saat olup, Londra’da ortalama 3-4 saatlik bekleme süremiz bulunmaktadır.
 Çarşamba sabah 09.00 uçağı, 24 saat uçmamıza rağmen saat farkından dolayı aynı Çarşamba gününün akşamı 17.00 da Vegas’a inmiş oluyor.
 Velilerimiz kendi kredi kartları ile çeşitli avantajlardan ( kredi kartı mil puanları, taksit avantajları vb. ) faydalandığı için, herkes tarihi ve saati belirlemiş olan uçuş biletini kendisi almaktadır.

SAĞLIK SİGORTASI VE SAĞLIK HİZMETLERİ
 Kamp yaptığımız tesiste NBA oyuncuları bulunduğu için fizyoterapistten doktora kadar tüm sağlık birimleri bulunmaktadır.
 Aynı şekilde otellerde, ilk yardım için gerekli sağlık personeli bulundurmaktadırlar.
 Amerika da kaldığımız süre boyunca geçerli sağlık sigortası yaptırmaktayız. Anlaşmalı olduğumuz firma ya da istediğiniz bir firmadan yaptırabilirsiniz. Tahmini ücret 20 dolar.

BESLENME ve YEMEKLER
 Yurt dışındaki yemekler genelde damak tadımıza uymamakta ve “ Müslüman Yemeği” dediğinizde önünüze tadı tuzu olmayan yemekler sunulmakta.
 Ayrıca otel, kamp merkezinde çıkan yemek ve kahvaltılar damak tadımıza uymadığı ve yemeklerde genelde domuz eti ( domuz yağı) kullanıldığı için sporcularımız tarafından beğenilmemektedir.
 Yurt dışındaki en önemli sorunlardan biri olan yemek konusuna özel bir çözüm bulduk.
 Vegas’ta anlaşmış olduğumuz bir restoran, Türk aşçılar tarafından hazırlanan ve bizim belirlemiş olduğumuz menüleri 3 öğün olarak bizlere ulaştırmaktadır.

 

ÜCRET VE ÖDEME
Kamp Ücreti:
3.000 dolar

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
 2 Haftalık Impactbasketball kamp ücreti.
 Konaklama (12 Gün / Las Vegas )
 Konaklama (1 Gün / Los Angles )
 Otel- kamp arası transferleri.
 Los Angeles seyahati. ( Kamp kafilesine özel Minivan araçlar ile )
 Los Angeles’ ta yapılacak tüm gezi ve transferler.
 Üniversal Studio Turu
 Hafta sonları hariç sabah, öğlen ve akşam yemekleri. ( Özel aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. )
 Nike Kamp T-shirt ü.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
 Sağlık Sigortası ( 20 Dolar )
 Vize işlemleri
 Kişisel harcamalar.